Skip to main content

Súčasťou polikliniky ROZANKA v Ružomberku je od mája 2022 už aj nový defibrilátor. Poliklinika disponuje automatickým externým defibrilátorom napojeným na Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky. Pracovníci druhého najväčšieho prevádzkovateľa ambulancií dopravnej zdravotnej služby na Slovensku, spoločnosti Merea, a. s. zástupcov polikliniky ROZANKA vyškolili, aby boli kedykoľvek pripravení zasiahnuť a zachrániť život ľuďom, ktorí to budú potrebovať.

Automatické externé defibrilátory sú inteligentné prístroje, ktoré používajú nielen profesionálni záchranári, ale sú určené aj pre laickú verejnosť. Dokážu detekovať poruchu srdcového rytmu, fibriláciu srdcových komôr, rýchly komorový rytmus, tachykardiu či stav bezsrdcovej aktivity.

Som rád, že dnes môžeme poliklinike ROZANKA odovzdať automatický externý defibrilátor. Jeho použitie je veľmi jednoduché, pretože  usmerňuje obsluhu krok za krokom jednoduchými a jasnými hlasovými výzvami. V mnohých prípadoch sa záchranárom vďaka tomuto malému prístroju podarilo oživiť dospelých i deti. Poliklinika ROZANKA svojim záujmom o automatický externý defibrilátor len potvrdila, že patrí medzi moderné zdravotnícke zariadenia na Slovensku.“ hovorí Ernest Caban, generálny riaditeľ spoločnosti Merea, a. s.

Sme veľmi radi, že sa nám aj takýmto spôsobom darí rozširovať počty AED na Slovensku. Tento prístroj je pre záchranu života nenahraditeľný.“ Dodala obchodná riaditeľka spoločnosti Merea a.s.  Ing. Soňa Deglovičová.